Mul on probleem lehele sisse logimisega — see ei tööta.
Hetkel võib esineda probleem sisse logimisega kui olete aadressiribale kirjutanud "ra.ee/vabadussoda". Juhul kui kasutate aadressi "www.ra.ee/vabadussoda", seda probleemi ei tohiks tekkida. Üritame leida asjale lahendust.
Miks ei ole sisestamiseks väljas Järva-, Tartu- ja Võrumaa meeste teenistuskirju ega kõigi väeosade dokumente?
Järva, Tartu ja Võru maakondade teenistuskirjad ei ole kahjuks säilinud ja arhiivi jõudnud. Väeosade ja sõjaväeasutuste dokumente lisame lehele vastavalt sellele, kuidas jõuame neid digida, ning kuidas edeneb eelmist dokumentide sisestamine.
Leidsin sisestamisel andmed sõduri kohta, kes asus teenistusse alles pärast vabadussõja lõppu. Kas neid andmeid on ka vaja sisestada?
Jah, palume sisestada kõigi sõdurite andmed, kelle kohta teenistuskiri on koostatud. Jätke lihtsalt tegemata märge vabadussõjas osalemise kohta.
Leidsin teenistuskirja mehe kohta, kes võeti komisjonis vastu alles pärast sõda ja arvati kohe reservi ilma teda teenistusse võtmata. Mida teha?
Sisestage sellise inimese andmed ikkagi, kuid jätke märkimata tema sõjaväes teenimine ja vabadussõjas osalemine.
Dokumendis on sõduri eesnimi puudu või on nimi raskesti loetav. Kuidas peaksin selle märkima?
Kui sõduri eesnimi on puudu, kirjutage selle asemele * (tärn). Kui kirjas on ainult eesnime esitäht, sisestage see. Kui te ei ole nimes kindel ja teile tundub, et käekirja võib mitut moodi lugeda, märkige teine nimekuju sulgudesse.
Kas sisestatud andmeid kontrollitakse? Mida teha kui leidsin vea?
Arhiiv kahjuks kõiki sissekandeid kontrollida ei jõua, palume selle pärast Teie abi! Kui leidsite vea, siis logige lehele sisse ja vajutage sõduri andmete lehel nuppu „Muuda”. Saate seejärel andmeid täiendada või parandada. Kui soovite aidata säilikuid kontrollida, minge lehele „Alusta” ja valige „Aita kontrollida”. Kui olete veendunud, et kõik vajalikud nimed on sisestatud, saate märkida säiliku kontrollituks.
Kas siin lehel on leitavad kõik andmed, mis arhiivis sõdurite kohta olemas on?
Ei ole. Teemakohaste dokumentide hulk on liiga suur, et neid kõiki sellesse projekti kaasata. Selle pärast oleme valinud sisestamiseks välja need dokumendid, mis sisaldavad kõige suurema hulga sõdurite nimesid. Näiteks kui väeosa materjalides on lisaks üldnimekirjale olemas ka muid isikuandmetega dokumente, kuid nendes leiduvad nimed on olemas ka üldnimekirjas, on siin sisestamiseks väljas ainult üldnimekiri. Eesmärk on siduda võimalikult suur hulk sõdureid nende väeosaga. Ülejäänud dokumentidega saab tutvuda uurimissaalis.
Tean vabadussõjas osalenud sõdurit, keda siin lehel nimetatud ei ole. Kas neid andmeid on võimalik siia lisada?
Jah, on küll. Saate seda teha minnes lehele „Alusta” ja valides „Jaga teavet“. Võimalik ka, et nimi on mõnes digitud dokumendis olemas, kuid keegi pole jõudnud seda veel sisestada.
Mul on kodus album vanaisa vabadussõjaaegsete fotodega. Kas need võiks ka kellelegi huvi pakkuda?
Vabadussõjaaegsed fotod on väga oodatud. Pakume ühisloomeprojekti käigus võimalust saata oma fotod digiteerimiseks Filmiarhiivi. Arhiiv teeb nendest digitaalsed koopiad ja vastavalt Teie soovile tagastab fotod koos digifailidega. Nii saab arhiiv endale koopiad, Teile jäävad aga alles originaalid ning lisaks saate professionaalse kvaliteediga digikoopiad. Võtke meiega ühendust siin lehel oleva ankeedi kaudu.