Ilmus ajakirja Tuna 3/2018
Tuna number 3/2018 avaneb Jüri Engelbrechti esseega järeldoktori õpingute ajast Tšehhi Tehnikaülikoolis Prahas, kus samaaegselt rullusid 1968. aasta sündmused. Käsitluste rubriigis analüüsivad Mati Laur ja Ken Ird „hoorakaristuste“ kaotamist Eesti- ja Liivimaal, Ilmar Tammisto valgustab Otto ja Engelbrecht von Mengdeni tegevust Rootsi riigi teenistuses 1630. ja 1640. aastatel, Tiina Tuulik tutvustab Eesti talukalmistuid C. R. Jakobsoni rajatust tänapäevani ning Aivar Jürgenson vaatleb Abhaasia eestlaste evakueerimist 1992. aastal.
Dokumendi tutvustuse rubriigis käsitleb Peeter Kaasik Eesti vaatenurka Landeswehri sõja nn Bermondti afäärile, Ivo Juurvee käsitleb KGB „aktiivmeetmete“ kasutamist 1989. aastal Moskvas ilmunud teose „Poliitiline luure NSV Liidu territooriumilt. Õppevahed“ põhjal ning Henning von Wistinghausen ja Enno Reinsalu kirjutavad 1968. aasta ÜRO põlevkivisümpoosionist Tallinnas.
Lisaks leiab Tunast kõrge kullaprooviga ülevaateid nii kultuuriloolisest arhiivist, arvustuste ja varia lõigust kui ka fotonurgast, kus sel korral on vaatluse all Haapsalu ja Läänemaa koos Sitakoti Matsi hauakivi looga.
Tuna uus number koos varasemate väljaannetega on leitav Rahvusarhiivi Tallinna ja Tartu esindusest ning veebipoest. Tuna aastakäigud 1998–2016 on autorite ja artiklite kaupa jälgitavad Tuna veebilehel.
Head avastamist ja sisukat lugemist!